اخلاق ما

با آنکه خودم را حسابی آماده کرده بودم ولی باز کاری پيش آمد و من به نيمه اول بازی نرسيدم ، البته رسيدم ولی با صدای گزارشگر راديو و حتما ميدانيد در حين رانندگی کردن، گوش کردن به بازی ايران به چه معناست ؟

و اما آنچه من ديدم نيمه دوم بود و بازی عالی پرتغال با آنهمه ستاره و اينکه تيم ايران هرچه می توانست انجام داد ، و اما بعد ، نظرات کارشناسان مختلف پخش شد ، آنانيکه خود بسيار امتحان پس داده اند ، از تيم ملی بگيرتا باشگاهی و ...

امروز صبح با خودم فکر کردم اگر آن شليک خيره کننده که به گل اول تبديل شد ، فقط چند سانتيمتر آنطرفتر بود ، توپ به تير دروازه می خوردواگر آن خطا گل محمدی چند سانتيمتر کنارتر بود ، پنالتی گرفته نمی شد و اگر آن ضربه سر هاشميان چند سانتيمتر آنطرفتر بود ، توپ گل می شد . حال اگر فقط همين سه مورد را در نظر بگيريم و بقيه لحظات را همان فرض کنيم که بود ، آنوقت کارشناسان و روزنامه ها و مسئولين و مردم چه می گفتند ؟ آيا آنوقت ما قدرتمندترين تيم جام نبوديم و برايمان يک پای فينال بودن را درنظر نميگرفتند ؟ آيا بود کسی که بگويد واقعا شانس آورديم و آنها به واقع قويتر بودند ؟

سالهاست که چه در پيروزی و چه در شکست ، عادت کرده ايم حقايق و واقعيتها را نبينيم . تعريف و تمجيد دروغين و يا بد گويی وعيبجويی به جهت تسويه حساب های شخصی تمام زندگيمان را پر کرده است .

و فوتبال زندگی در مدلی کوچکتربا تمام بردها و باختهای آن است .

و اما در آخر

آنچه من ديدم ، تلاش بود ، با تمام وجود

و اين باز بهانهای بود برای اينکه من به ايرانی بودنم افتخار کنم . پس ممنونم

/ 1 نظر / 6 بازدید
مدیریت وبلاگ منتظران مهدی موعود ابو القاسم فرهادي

سلام.خسته نباشيد خيلي مطلب خوبي بود.وبلاگ قشنگي هم داري انشا الله تو همه کاراتون موفق باشي.تو وبلاگم منتظر حضور سبز شما هستم تا از نظرات سازنده شما استفاده کنم اگر مايل به تبادل لينک هستيد در اسرع وقت به من اطلاع دهيد.